Mrkněte na e-knihy, které jsem napsal. Kupte si je za DOBROVOLNOU CENU

První poločas

První poločas

Titul: První poločas
Autor: Matěj Novobilský
Rok vydání: 2016
Vydavatel: (Autor vydává vlastní cestou)
Počet stran: 446
Žánr: Povídka
Dostupné formáty: PDF, MOBI, EPUB, AZW3 (vydáno pouze jako elektronická kniha)

Stáhnout e-knihu přes moje stránky

Stáhněte si, přečtěte a teprve potom se rozhodněte, jestli zaplatíte

Nebo
Znáš to? Ta sláva okolo, pocit radosti a blaženosti. To vidím, když zavřu oči. Svět okolo pohasl a já sním. Po letech už na své touhy nemyslím, ale přicházím na to, že jsem se přiblížil k něčemu výjimečnému. Na dveře klepe můj sen a já už chápu, že když o něco bojuješ, pak si to i zasloužíš. Moje cesta je ale trnitá a někdy bolestivá. Nevzdávej se a pojď do toho se mnou. Se srdcem totiž dojdeš nejdál. Z počátečního neúspěchu si nic nedělej. Jsem Patrik Kroupa – fotbalista na hřišti, bojovník v životě. Pokud Ti někdo říká, že na něco nemáš, neposlouchej to! Lidé jako já a Ty mění svět…

Matěj Novobilský přichází s knihou, která se zaměřuje na mladého outsidera Patrika Kroupu, který dávno pohřbil své sny – hrát fotbal v profesionálním Baníku Ostrava. Jak se tak sejdou okolnosti v jeho mateřském klubu v krajském přeboru, dostává se mu pod nos hořká příchuť korupce, která v něm nastartuje touhu po něčem cennějším, než jen žít všedním životem. Už to však tak bývá, když se v něčem daří, jinde to zase skřípe, protože život neustále klade člověku do cesty překážky. Autor příběhu si ale myslí, že pouze houževnatost může pohnout světem.

Souhlas s knihou dala řada fotbalových klubů
Před napsáním celé knihy jsem zaslal koncept příběhu některým profesionálním klubům, aby mi daly oficiální souhlas k využití jejich jména, popisu stadionu a třeba i historie. Nakonec mi dali požehnání tito jmenovaní, kteří se v mé knize objevují, a hraji tam určitou roli:


FC Baník Ostrava, AC Sparta Praha, FC Fastav Zlín, FC Slovan Liberec, FC Viktoria Plzeň, SK Sigma Olomouc, FC Slovácko, FC Vysočina Jihlava, Spartak Trnava, Dynamo České Budějovice, Bohemians 1905, FK Teplice, Deportivo La Coruňa, Schalke 04, Hamburger SV, Baník Most, AS Trenčín, FC ViOn Zlaté Moravce, FK Dunajská Streda a Spartak Myjava. Všem z těchto klubů velice děkuji.

Nezapomeňte ohodnotit