Mrkněte na e-knihy, které jsem napsal. Kupte si je za DOBROVOLNOU CENU

Řeč čísel z hokejových MS

ŘEČ ČÍSEL Z HOKEJOVÝCH MS

Autor: Matěj Novobilský
Rok vydání: 2018
Vydavatel: (Autor vydává vlastní cestou)
Počet stran: 77
Žánr: Hokejové statistiky a jejich rozbor
Dostupné formáty: PDF, MOBI, EPUB, AZW3, HTMLZ, PDB (vydáno pouze jako elektronická kniha)
Kód ISBN PDF: 978-80-270-3739-1

Jste fanoušky ledního hokeje? Jaký pocit máte, když na led vstoupí hokejisté v českém národním dresu a jdou bojovat o titul mistra světa? Česká republika vždy byla a stále je hokejovou velmocí schopnou porážet celý svět. Věděli jste, že tato krásná hra skrývá mnoho tajemství, která jsou skrytá ve statistikách? Jaké to je, když na vás lední hokej, tedy dosud konaná mistrovství světa, promluví řečí čísel? Budete této řeči rozumět?

E-kniha je za dobrovolnou cenu. Můžete si ji stáhnout a teprve podle úsudku - zda se Vám bude líbit, můžete autorovi přispět libovolnou částkou na jeho bankovní účet.

Prosím o hodnocení mé e-knihy

Přihrávka úvodem

Jako milovníka ledního hokeje, každým rokem chvějícího se před mistrovstvím světa – každým rokem stejné nervy, někdy i stejné zklamání, mě napadlo začít si shromažďovat oficiální data zveřejněná mezinárodní hokejovou federací IIHF, vystřelit je do tabulek Excelu
a pohrávat si s nimi.
Pokud se do dat ponoříte, a nemusíte svou pozornost potápět příliš hluboko, všimnete si některých zajímavých věcí – že ty nejlepší týmy pokládají základy svých úspěchů na brilantních obranách, že přesilové hry rozhodují ty nejvyrovnanější konfrontace, anebo třeba i to, co Češi dělali správně, když si kráčeli pro zlaté medaile a vyčnívali nad všemi ostatními.
Recept těch nejúspěšnějších se neskrývá v číslech,
ale čísla samotná jsou produktem přístupu různých týmů s rozdílnými přednostmi. A když se tyto body sejdou ve správný čas u správného družstva, medailové očekávání je přímo na spadnutí. Ve světě však stále existuje dělicí čára mezi zavedenou elitou, podtrženou kvalitou svých hráčů schopných vyhrávat těžké zápasy, a těmi ostatními, kteří hrají svůj klidný střed. Hokejová planeta se ale v posledních letech směle vyrovnává. Pomalu, ale už skoro není outsiderů. Byť třeba Francouzi nebo Němci nehrají o medaile, Davidové si na Goliáše vyšlapují mnohem častěji než před řadou let.
Mě baví zkoumat čísla, která jsem nasbíral. Baví mě se v nich přehrabávat a věnuji velkou snahu tomu, abych jim rozuměl a všímal si souvislostí, které jsou v nich skryté někdy více a někdy méně. Pokud vás tedy lední hokej a jeho pravidelně konaná mistrovství světa zajímají, jste ve správné četbě a jsem za to rád. Vítejte v mé řeči čísel…