Mrkněte na e-knihy, které jsem napsal. Kupte si je za DOBROVOLNOU CENU

Tajemství osmého města: Signál naděje

Autor: Matěj Novobilský
Rok vydání: 2019
Vydavatel: (Autor vydává vlastní cestou)
Počet stran: 87
Žánr: Post-apokalyptický, povídka, sci-fi, dobrodružný
Dostupné formáty: PDF, MOBI, EPUB, AZW3, HTMLZ, PDB (vydáno pouze jako elektronická kniha)
Kód ISBN PDF: 978-80-907761-0-4

Anotace

Pššt, už jsou tady… Slepě jsme si mysleli, že jsme pánem naší planety a přinejmenším i přilehlého vesmíru. Věřili jsme, že můžeme rozhodovat o osudu druhých, o osudu Země a přírodě, která ji obývá. Z krutého omylu nás ale vyvedla naše vlastní vznešenost a hluboká slepota. Když z nebes začaly padat spršky raket, světové velmoci si v zlověstné nevědomosti navzájem vyhlásily válku a ve snaze navždy zničit svého věčného protivníka neváhaly sáhnout do svých jaderných arzenálů. Byl to krutý a nevratný omyl, za nějž draze zaplatí celé generace.

Potom, co se zjistilo, že prvotním agresorem nebyla nepřátelská velmoc, ale mimozemská rasa zvaná Arén, snaha o odpor vůči skutečnému nepříteli už byla zoufale marná. Lidstvo bylo Arénu díky své neodpustitelné chybě naservírováno doslova na zlatém podnose. Po zodpovězení dávné otázky, zda jsme, či nejsme sami ve vesmíru, začal boj o přežití, o potraviny, o ženy a o budoucnost. To vše v období temna a hrůzy přejícím náboženským fanatikům, kteří Arén považují za všemohoucí božstvo a jsou ochotni jej vlastním tělem bránit. Země je devastována nukleární katastrofou, ovzduší je nasáté toxickými plyny a život, jak jej známe „před tím,“ je už jen iluzí v hlavě každého jedince. Z kdysi tichého okolního kosmu se na nás vrhli s mimořádně drtivou silou, bez ztrát na své straně. S armádami světových velmocí byli hotovi za pár krátkých hodin. Teď už jim zbývá jen zničit poslední zbytky lidské důstojnosti. K její obraně bude muset lidstvo spojit své síly a potlačit do pozadí rozdíly, které mezi námi kopou pradávný příkop. Tedy udělat něco, co se ještě nikdy nestalo. A pak je tady to tajemství k Arénu samotnému. Tajemství, které bude tvrdě bránit!


Dovětek autora: Příběh je poměrně stručný, neboť jeho posláním nemá být zamyšlení se nad dějem jako takovým, ale zamyšlení se nad vlastnostmi typu tolerance, soudržnost a spolupráce mezi lidmi. Vlastnosti, které lidstvu chybí, ale jednou se pro naše přežití mohou stát NAŠI PRIORITOU. Nebude v krizových časech na takové úvahy už pozdě?


E-kniha je na tomto blogu šířena za dobrovolnou částku. Až po přečtení této e-knihy bych prosil o zvážení jakéhokoliv příspěvku (třeba jen dvacetikoruny) na mé číslo účtu
670100-2213877710/6210 (toto číslo se nachází i v e-knize samotné). Příběh si můžete přečíst v libovolném zařízení podporující *.pdf nebo formáty elektronických knih.


Stáhnout e-knihu


 za fixní sumu 

Ohodnotit e-knihu
Žádné komentáře:

Okomentovat