Mrkněte na e-knihy, které jsem napsal. Kupte si je za DOBROVOLNOU CENU

středa 14. září 2016

Myšlenka létání vás nikdy neopustí, tvrdí pilot malých letadel


Kopnout do vrtule a letět až k oblakům. Svět se pod vámi zmenšuje s každým vystoupaným metrem a vy se cítíte jako gravitace zbavený. Poohlédnout se na vlastní dům, Radhošť nebo Ostravu dnes není žádný problém. Čeká nejen kokpit, ale pokud chcete, tak i celé řízení letadla – na zkoušku.

Poskytujete vyhlídkové lety. Jaký je o tuto službu na Ostravsku zájem?
Letová dispečerka: Na Ostravsku je obrovský zájem o vyhlídkové lety, ale také o naše akce „pilotem na zkoušku,“ kdy si sám klient po teorii na zemi sedne do letadla a s naším instruktorem si vyzkouší, jaké je to řídit opravdové letadlo.Setkáváte se často s tím, že účastník letu k Vám přichází na základě dárkového poukazu a pak letět třeba nechce?
Pilot: Většinou ne. Někteří klienti mají třeba ze začátku obavy nebo strach, ale ve valné většině se poté odhodlají, letí a nelitují.

O která místa je v rámci vyhlídkových letů největší zájem?
Letová dispečerka: Na Ostravsku jednoznačně vede okruh nad Beskydy a okolí. Z letiště Mošnov tento let trvá cca 40 minut.

Jak jste se Vy osobně dostal ke své práci?
Pilot: Létání mě bavilo vždy, byla to jen otázka času, kdy se to stane mým povoláním. Začal jsem od malička přes rádiem řízené modely, paragliding a UL letadla.

Co byste doporučil těm, kteří mají sen stát se pilotem ať už malých nebo velkých letadel?
Pilot: Aby neváhali a pustili se do toho co nejdříve. Myšlenka a touha k létání je nikdy neopustí.

Co všechno se vykonává před vzlétnutím? Nějaká důkladná kontrola letadla?
Pilot: Ano, před vzletem si každý pilot důkladně kontroluje celé letadlo podle seznamu kontrolních úkonů tak, aby se na nic nezapomnělo a nezůstalo opomenuto, například - olej, palivo, kola, křídla, trup, přístroje…


Za poskytnutý rozhovor děkuji paní Petře Dlabolové a jednomu z pilotů.
Více na http://www.pilotemnazkousku.cz/