Mrkněte na e-knihy, které jsem napsal. Kupte si je za DOBROVOLNOU CENU

sobota 20. dubna 2019

Řeč čísel MS 2019 – Když Němci zkrotí sami sebe, mohou zaskočit

Němci se z posledních 27 odehraných turnajů „A“ skupiny mistrovství světa účastnili této akce 24x, z toho 4x jako domácí celek. Dá se tedy o nich hovořit jako o tradičním účastníkovi. Jaké jsou jejich výsledky, potažmo cíle vhodné ke zlepšení? Když se dívám na různá umístění se, předpokládám, že úspěchem by byl postup do čtvrtfinále – samozřejmě teď naprosto ignoruji skvělé výkony na poslední olympiádě… To nechme stranou a soustřeďme se na ryze každoroční vrcholnou sešlost těch nejlepších.

Rok zpátky v Dánsku skončili Němci jedenáctí. Nevím, jestli se dá mluvit o úspěchu či nikoliv (pravděpodobně asi ale ne), nicméně k tomu výsledku jim zcela jistě pomohla slušná obrana s úspěšností 91,23%. Co jim naopak přitížilo, byl útok. Ten byl třetí nejhorší v porovnání s ostatními. Úspěšnost střelby jen 7,69%. Hůře pálili už jen Bělorusové (4,26%) a Korejci (3,33%). Slavné to nebylo ani s vlastní morálkou. Na trestné se šlo v každém klání v průměru skoro na 12 minut za zápas. To je více jak polovina jedné třetiny, což už dokáže zapříčinit prohrané utkání i těm „nejlepším“ – a co teprve ta důležitá, která vás mohou stát postup do čtvrtfinále; konkrétně proti Lotyšsku - Němci strávili na trestné lavici 14 minut a prohráli 1:3; nebo proti domácímu Dánsku, kde Němci však inkasovali jen 8 trestných minut a prohráli 2:3 na nájezdy. O body pak ale hrdě zabojovali s Finy, které porazili 3:2 v prodloužení.
Pokud udrží nervy na uzdě, mohou překvapit.

Našli jste v tomto článku chybu ve statistikách nebo v grafu? Napište mi přes kontaktní formulář.