Mrkněte na e-knihy, které jsem napsal. Kupte si je za DOBROVOLNOU CENU

neděle 26. března 2017

O stěhování, o pálení mostů

Vyrůstal jsem i žil ve Frenštátě pod Radhoštěm. V malé kotlině nádherných Beskyd jsem strávil více než čtvrt století a už mám pocit, že jsem s tímto místem tak nějak srostl. Zažil jsem tu mnoho skvělého i něco málo negativního, chodil jsem zde do školy, chytl za ruku první holku, našel si tu své první zaměstnání. Všechny mé vzpomínky významně zakotvily tady – v městečku pod horou Radhošť, který je spojován s řadou mystických příběhů.


Takový výhled mají mí rodiče

neděle 19. března 2017

Přelomu předchází netradiční myšlenka

Svět je protkaný pavučinou nápadů, které nás lapí na každém kroku. Když hledáte nějaké řešení, obvykle narazíte na několik možných alternativ – jak přestavět malý byt, aby v něm bylo více místa – jak zajistit vytápění naší chalupy – anebo, dejme tomu, smíme se bavit o docela menších věcech, jejichž dnešní úspěch závisí na první, netradiční myšlence – přijít s něčím, co tady ještě není… Nebo se prostě postavit k věcem jinak. Podle svého.

neděle 12. března 2017

Vyhodit slepé zvíře na ulici? Žádný problém

Pochody lidské mysli se u každého z nás značně liší. I když řada z nás ctí morální pravidla, přesvědčujeme se o tom, že ne vždy se někteří jedinci snaží o to, aby druhým neubližoval. V našem morálním kreditu by nemělo chybět něco jako „nezpůsobuj bolest druhým.“ Ačkoliv víme, že opak není tak úplně v pořádku, chodí mezi námi takoví, kterým to je celkem jedno, vždyť z cizího krev neteče. Své o tom ví i Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat. Ten v nedávné minulosti řešil zvláště závažnou kauzu…

sobota 11. března 2017

Víkend? Sorry jako

Víkend sotva začal a už to vypadá, že se kvapem přelívá ke své druhé polovině, která se vypaří dříve, než stačíme říct švec. Takže abychom si už popřáli hezký pracovní týden číslo jedenáct. Jak smutné to je, ale bohužel pravdivé.
Králík utíkal, ale naše podlaha mu útěk docela hatí

sobota 4. března 2017

Čím složitější paragrafy, tím lepší

Nevím jak vy, ale já se o českou politickou scénu zajímám celkem dost. Rozhodně mi není jedno, že na výplatním pásku vidím každý měsíc prakticky poloviční rozdíl mezi super-hrubou a čistou mzdou. Rozhodně mi není jedno, že přes vysoké odvody z výplat i daní jako takových, se jako stát zadlužujeme, že nemáme jasno o budoucnosti důchodů a že v podstatě nemáme žádný koncept české ekonomiky, který by stál na pevných základech a přetrvával by zde alespoň po nějakou dobu. Některé zákony dnešní vlády skopne vláda příští. Bude se to dít úplně stejně, jako i dnešní vláda zbourala některé výmysly předchozích vlád. Panečku, tak se mi zdá, aby se v tom ještě někdo vůbec vyznal. Přibývá zákonů a formulářů, což se rovná starostem navíc.