Mrkněte na e-knihy, které jsem napsal. Kupte si je za DOBROVOLNOU CENU

úterý 8. listopadu 2022

Novinky které vás rozpláčou

Předražené školství

Vášnivá ekonomická debata se v pátek večer odehrála v restauraci Na obecní v Dolní Lhotě nedaleko Horní Lhoty – případně v kterékoliv jiné hospodě v Česku. Na tradičním každodenním fóru předních zdejších odborníků se řešilo například české členství v EU i NATO, postoj Dolní Lhoty k Tibetu, avšak největší shoda ze všech témat panovala na možné reformě školství, jež by zahrnovala celkové zrušení všech vzdělávacích institucí a převedení všech učitelů do zemědělství a do fabrik, kde momentálně chybí lidi.

„Školy jsou k ničemu, učitelům se furt přidává, přitom mají pořád volno. Podívejte se na mně,“ poukázal pravidelný návštěvník zdejších diskusí, který právě dopil své patnácté pivo. „Já do školy chodil jenom v zimě, páč tam bylo teplo, a kde jsem to dotáhl. Naučila mne vysoká škola života. Zrušil bych to všechno, pak budou peníze,“ dodal poté Miroslav Namol.

Pravdou však zůstává, že školství je výraznou položkou na straně výdajů státu a jeho úplné zrušení by přineslo potřebné miliardy do rozpočtu, navíc by se už nikdy nemusely řešit platy učitelů a rekonstrukce škol. Je s podivem, že s tímto návrhem ještě nepřišla sama vláda.


Školství brzy přejde do režimu Game Over 

 

Zdravotnictví by mohl nahradit Google

Zcela obdobně logické – tedy jako zbytečnost, by se mohla zdát potřeba zdravotnictví. Většina lidí si své nemoci může jednoduše zjistit na vyhledávači Google, a tudíž každý si může snadno ověřit, že pokud kýchne, tak velice pravděpodobně trpí rakovinou, nebo má tumor, a tím pádem není nutné chodit k obvodnímu lékaři, kterých je nedostatek.

„Podle našich průzkůmů jsou lidé jen simulanti a ve skutečnosti si s velkým množstvím nemocí poradí imunitní systém, a na to, na co je vrozená ochrana vašeho organismu krátká, tak tam nemá smysl do toho člověka vrážet drahé léky. Nakonec umrtnost každého zdravotnictví, i toho sebelepšího, je sto procent, takže tímto postupem se standard a efektivita péče nijak nezhorší,“ obhajuje reformu zdravotnictví, tzv. Lex exitus náměstek Ministerstva zdravotnictví Evžen Paralen.

Podle Paralena se musí ministerstvo zaměřit na dlouhodobější cíle, mezi které léčba lidí, kteří stejně jednou umřou, rozhodně nepatří.

S navrhovaným postupem souhlasí i Vratislav Ibalgin z farmaceutické aliance Léky i čipy z Asie, podle kterého by se přechodem od lékařů ke Googlu mohl vyřešit i problém s nedostatkem léčiv v Evropské unii. Pokud se nebudou předepisovat léčiva, nemůže jich být logicky nedostatek. Nemůžete mít něčeho nedostatek, když to něco nepoužíváte.

 

Pacienti čekájící na Wi-Fi připojení, aby si mohli na internetu vyhledat svou diagnózu
 

Všechny neziskovky pryč

Mnozí odvážní politici, kteří proti neziskovkám navzdory nedemokratickému režimu v ČR dlouze a hlasitě bojovali – zcela neohroženě, budou snad konečně ve své odvážné iniciativě vyslyšeni. Neziskové organizace, které, jak všichni víme, jen vysávají státní kasu, by se mohly poroučet a jejich penězovody snad budou navždy přerušeny. Konečně se snad tedy dočkáme uzavření neziskových organizací, jako jsou například dobrovolní hasiči či horská služba. Výjimkou by měla být pouze jedna z neziskovek – jen náhodou ta největší, a sice fotbalový svaz. Fotbal je totiž nedílnou součástí kulturního vyžití všech hospod, a tak by měl být zachován.


Stát konečně začne šetřit. Hasiči ať si hasí třeba bundami

 

Ronaldo míří do Baníku

U fotbalu ještě chvíli zůstaneme. Podle zdroje blízkého ostravskému Baníku, pana Vítězslava Lháře, je přestup slavné portugalské legendy do Ostravy jen věc několikamála formalit a doladění některých parametrů. Cristiano Ronaldo, zatím ještě hráč Manchesteru United, je v Anglii údajně velmi nespokojen, neboť klub nehraje Ligu mistrů, což hvězda údajně v několika nocích proplakala do polštáře. Baník prý může hráči poskytnout veškeré potřebné zázemí, například nejlepší fanouškovskou základnu v Česku, či přímé vlakové spojení do Frýdku-Místku. Navíc by si Ronaldo konečně mohl zahrát proti týmům, jako je třeba Karviná nebo Jablonec.

Jediným technický zádrhelem by však mohl být požadovaný plat famózního fotbalisty, který se rovná rozpočtu klubu na několik stovek let dopředu. Pomoci by ale mohl Dopravní podnik města Ostravy, který nabídl, že by Ronaldův plat mohl sponzorovat z prodeje jízdenek. Podle posledních propočtů by tak nově celodenní lístek na MHD v Ostravě mohl stát přibližně půl milionu korun. Důchodcovská jízdenka by ale mohla vyjít jen lehce nad dvě stě tisíc. Odměnou nám však bude Ronaldo v České lize, kterou si chce zahrát jistě každý hráč, který to má v hlavě v pořádku.


Baník již brzy oznámí velký přestup

 

Státní pokladna poprvé poputuje na kultovní výstavu po Česku

Nebývá to zvykem, ovšem Ministerstvo dluhu (dříve Ministerstvo financí) na svém pátečním zasedání rozhodlo, že umožní občanům České republiky živě nahlédnout do státní kasy, a to i s kompletním rozpočtem na celý příští rok. Výhodou státního rozpočtu je ten, že se vejde do běžné kšiltovky. Bohužel po krizových letech 1993 – 2022 už ani necinká – zmizely už i poslední drobné.

Na státní rozpočet jsme se zeptali ministra financí, respektive dluhu, Zbyňka Stanjury. „Jaký rozpočet? Koho jste potkali, co vám to nalhali? Stát žádné peníze nemá, jen ty, které si půjčí. V posledních letech se nám ale zadlužování České republiky daří snižovat, ne však proto, že bychom lépe hospodařili, to pane Bože vůbec ne. Zadlužení se snížilo proto, že už nám nikdo nechce půjčit,“ pyšnil se ministr, který mimo mikrofon potvrdil, že Česku už, na rozdíl od minulých let, nechce půjčit ani Home Credit.


Úředník z ministerstva financí zahájil výstavu státního rozpočtu

 

Pohled do budoucna přináší diplomatický střet s Chorvatskem

I když současnost vypadá tak nějak všelijak, nebo spíše úplně beznadějně, podle známého věštce Jiřího Rumburaka ne všechno bude tak černé, jak se na první pohled zdá. Samozřejmě jiskření na mezinárodní scéně bude i nadále pokračovat. Už za dva roky údajně vypukne diplomatická šarvátka mezi Českou republikou a Chorvatskem. Důvod? Češi už nebudou jezdit na dovolenou na Jadran, což zcela paralyzuje chorvatskou ekonomiku a zejména tamní pivovarský průmysl, který nebude mít komu vyrábět. Naše sandále a ponožky, a také vůni řízků mezi dvěma chleby budeme my Češi ve vší parádě předvádět u vlastního moře v Královci, který nám daruje za pomoc Ukrajině prezident Volodymyr Zelenskyj, který se chystá reformovat i další osvobozené oblasti, které okupoval Kreml. Zelenskyj by rád reformoval například Moskevskou i Rostvoskou oblast (dříve patřilo Rusku, pozn. red.). Ukrajina se, jakožto nový majitel Sibiře, stane největším dovozcem plynu do Evropy. O detailech se však bude teprve mluvit na půdě Evropské unie, které v té době z členských států bude předsedat právě Kyjev.

Na sportovní scéně například v roce 2033 naopak nečeká nic nepředvídatelného, nebo něco, co by v dnešním pohledu mohlo nějakým způsobem překvapit. Jaromír Jágr vstřelí rozhodující gól sedmého zápasu Stanley cupu a v dresu tučňáků z Pitsburghu si navlékne na prst další prten za tuto slavnou trofej. V české lize bude samozřejmě dominovat Baník, který vyhraje svůj sedmý titul v řadě, avšak ve finále Ligy mistrů opět propadne s Barcelonou, a tak v Ostravě budou sezónu (i přes výhru národního poháru) hodnotit jako neúspěšnou. Derby Sparta – Slávia bude ozdobou druhé ligy a česká ekonomika se konečně zvedne na úroveň Konga.

Ve společnosti ale čekáme napětí, zejména pak prodavačky z Kauflandu si opět budou stěžovat, že neví co s penězi. Na příliš vysoké platy a skvělý životní standard budou v roce 2042 upozorňovat i odbory, které budou poukazovat na to, že není normální, aby každý Čech vlastnil dva byty a tři Porsche, a že vlastně není za co demonstrovat. Tou dobou je však už nikdo nebude poslouchat, protože Jaromír Jágr ukončí hráčskou kariéru v NHL, do které jej v roce 2025 jako prvního hráče v historii už podruhé v životě daftují. Jaromír Jágr bude jen trochu zklamaný, protože Gretzkyho v historické tabulce překoná o pouhý jeden bod.

Co se týče obsazení politické scény, tak tam nás žádné změny, ani po roce 2056 nečekají. Budou tam pořád stejné tváře – jen v jiných barvách, tedy stranách.


Ukrajinská mapa – oficiálně ještě nebyla aktualizována o území Ruska, které osvobodila (tj. bývalé Rusko)

 

Článek se nezakládá na pravdě, lžu si, o čem se mi zachce lhát.